Makinë etiketimi

Shishe katrore makineri etiketimi me katër anë makineri automatike vertikale etiketuese

Përshkrimi I gjithë grupi i makinerive etiketuese që mund të përdoret për produkte të ndryshme nga cilindra në formë gjysëm rrethore, vetëm shenja e dyfishtë e pasme ngjit një shenjë, si p.sh. ngjitja e kanaçes ushqimore, shisheve të rrethit të kozmetikës dhe shisheve të ilaçeve...etj. shënoj;Merr një duzinë makinerish kodesh si p.sh një nuancë tjetër, mund të kryejnë për të ngjitur një shenjë për të printuar për të prodhuar...

Makinë etiketimi me afishe të palosshme

Parametrat bazë të makinës së etiketimit të ngjitëseve të palosshme: Gama e aplikueshme e telave: φ0-3,5, φ3,0-5,5, φ4,0-10 mm, duhet të personalizohet mbi 10 mm Saktësia e etiketimit: ±0,2 (duke përjashtuar gabimet e produktit dhe etiketës) Shpejtësia e etiketimit: 150 1800 copë/H (në varësi të madhësisë së etiketës dhe shpejtësisë së funksionimit manual) Madhësia e aplikueshme e produktit: të gjitha llojet e telave të rrumbullakëta, telave të sheshta, tubacioneve të ujit dhe produkteve të tjera Madhësia e aplikueshme e etiketës: gjatësia standarde e modelit: 20 mm ~ 180 mm (duhet të personalizohet përtej...

Automatic mobile battery phone Lithium cell labeling machine

Basic parameter of Automatic mobile battery phone Lithium cell labeling machine Applicable product dimension(Battery): Thickness:4-10MM Width:30-50 MM Length:35-78MM Labeling Width:120mm Labeling length:10-200mm Labeling precision(mm):±0.1mm Repetition precision: X-Direction Y-Direction slanted angle <0.05(mm) <0.15(mm) <0.1° Labeling Speed(pcs/h) :1600~2000pcs/h Frequency(HZ):50HZ Voltage(V):220V Power(W):1650W Weight(kg):about160kg Machine Size(mm)(L*W*H):1160×650×1350 Pressure(Mpa):0.4~0.6Mpa Description The utility model provides a full-automatic labeling machine of a mobile phone shell. The full-automatic labeling...

Semi automatic customized labeller equipment for firefigting product

Basic parameter of Semi automatic customized labeller equipment for firefigting product Accuracy: ±0.5mm Speed: 15~25bpm Diameter: Ø 15mm~Ø 250mm Label size Length:20mm~220mm;width:20mm~270mm; Dimension: L950mm×W450mm×H520mm Supply power: 220V/50HZ; N.W: 55Kg Inner diameter of label: Ø86mm Outer diameter of label: Ø 280mm Voltage: 220V-240V/50-60HZ Description Detailed pictures of labeling machine red wine high precision labeling machine round glass plastic bottles semi automatic...

Makinë etiketimit të shisheve të shiringave gjysmë automatike të shisheve të rrumbullakëta

Basic parameter of Semi automatic round bottles syringe vials labeling machine Labels sizes(L)15mm~380mm;(W) 10mm~180mm; Applicable products φ15mm~φ160mm Rolls of labels OD:≤φ250mm;ID:φ76mm Labeling Speed Labels speed:8m/Min;speed:20~40Pcs/Min Labeling accuracy ±0.5mm Air pressure 0.4~0.7MPA Weight 42kg Power Supply&power consumption Voltage:220VAC Frequency:50Hz Power:250w Size of machine(L)920×(W)420×(H)500 mm Description The labeling machine is specially designed for various shapes of objects in whole-round or semi-round labeling.The...

Makinë etiketimi me ngjitës të lagësht të shisheve prej xhami të rrumbullakët

Parameter of Round glass plastic bottles wet glue labeling machine Power supply: 380V/480V±10% 3P Frequency: 50/60HZ Total power: 2KW Labeling type: Part of the round, Bottles Glass , Round 30-105mm Label sizes: Length 35-300mm , height 30-98mm Glue coating Full coating on the back of labels Labels In stack Capacity: 50~100bpm(Normal 500ML) Glue Water: soluble resin glue Compressed air: 5.0bar...

Semi automatic round bottles labeling machine with batch number codes printer

Main Technical Parameters of labeling machine with batch number coding Round bottles labeling machine with code printer 1.Productivity:10—50 b.p.m 2.Labelling accuracy: ±0.5mm 3.Percent of Pass: ≥99% 4.Power Supply: 220V 50Hz/110V 60Hz 5.Total Power: 0.2KW 6.Dimensions: 600(L)×300(W)×400(H)mm 7.Weight:50Kg 8.Label Roll Outer Diameter: 260mm Max,Inner Diameter:75mm. Description The round bottles labeling machine is mainly composed of main unit, paper feeder, paper collector...

Small boxes sticker labeller

Basic parameters of labeling machine boxes corner sticker labeller: Labeling Speed 20-200pcs/min(Depending on label length and bottle thickness) Height of Object 30-200mm Thickness of Object 20-200mm Height of Label 15-110mm Length of Label 25-300mm Label Roller Inside Diameter 76mm Label Roller Outside Diameter 350mm Accuracy of Labeling ±0.8mm Power Supply 220V 50/60HZ 0.75KW Gas Consumption of Printer 5Kg/cm^2 (if add...

Makinë automatike etiketimi me dy anë

Basic parameters of Double side automatic labeling machine ■Voltage Specification: AC220V/380V, 50/60HZ Single-phase ■ Power: 2.2KW/220V(US power standard adjustable) ■ Labeling Speed: 40-50pcs/min. ■ Labeling Precision: ±1 mm (errors of labeled objects and labels exclusive) ■ Air Source for labeling: 5kg/cm2 ■ Applicable Vessel Range: 15-150mm in length, 10-100mm in diameter, 40-350mm in height ■ Applicable Label: 15-180mm in height,...

Makinë automatike etiketimi me mëngë për shirit

Basic parameter of Automatic Sleeve labeling machine for tape Power Source AC220V 50Hz/60 Hz Label O.D. (mm) ¢80-200 Label speed (pcs/min) 50-80 Label Temp. 30°C—180°C Label Thickness(mm) 0.033-0.15 Air Pressure(Kg/cm2) ) 5 Label Material PE Machine Dimension(mm) L6500×W1200×H2150 Machine Weight(Kg) 650KG Description Automatic Sleeve labeling machine for tape Suitable applications: For label insertion on containers of sundries, foods (beverages, dairy...