Makinë mbushëse

Makinë mbushëse për shampo me locion të lëngshëm për larjen e enëve me 4 koka

Makina mbushëse pneumatike, e përdorur gjerësisht në farmaceutikë, kimikate të përditshme, produkte ushqimore, kozmetikë, pesticide dhe industri të veçanta. Makina mbushëse e vajit me katër koka (makinë mbushëse vaji, makineri mbushëse uji, makinë mbushëse pijesh) Modeli është një makinë mbushëse speciale me 4 koka, është inovuar dhe përmirësuar në bazë të produkteve të serisë së kësaj kompanie dhe ka prezantuar teknologjinë e huaj të avancuar të makinës mbushëse. ....

Mbushja e kapsulës së numërimit në makinat e shisheve

E aplikueshme për: 00-5# kapsula, çamçakëz, xhel të butë, ф22 tableta normale, tableta me formë të veçantë, tableta mbuluese, ф20 tableta Kapaciteti: 10-40 BPM Diametri i shisheve: 20-120 mm Lartësia e shisheve: 40-280 mm Gama e punës: 9 tts: 1- /kapsula/pilula/çamçakëz (i rregullueshëm) Furnizimi me ajër: 0.6 Mpa Furnizimi me energji dhe konsumi: 220V/50HZ 1.5kw Madhësia: 1200*1280*1560mm NW:880 kg Përshkrimi Pajisjet për industrinë farmaceutike, preparatet e ngurta (si p.sh. tableta, Tableta të veshura me sheqer, pilula, të forta...

Linja e paketimit të mbushjes plotësisht automatike të ujit mineral

Basic parameter of Fully automatic mineral water making filling packaging Capacity (500ml)(b/h): 4000 Filling precision : <±5MM The size of bottle(mm): Diameter of: φ50-φ100;height: 150-320 Suitable cap shape: Plastic screw cap Water pressure of washing bottle (Mpa): 0.18 Water of washing bottle(Kg/h): 2500 Gas Source pressure (Mpa): 0.4 Gas Consumption(m3/min): 0.4 Total power(KW) : 6.57 Total weight (Kg) : 550...

Makina mbushëse automatike Makina mbushëse të tubave plastikë

Basic parameter of fully automatic tubes feeding anti-dropping filling system: Sealing Dia 5-50mm Output power 2.8kW Voltage AC220V/single phase 50/60HZ Machine weight 350kgs After packaging 380kgs Machine size 1100*1440*1660mm Filling Range A:6-60ml, B:10-120ml,C:25-250ml,D:250-500ml (Customer made available) Control Style PLC control Time adjust electronic adjust Packaging Plywooden case packaging Description Automatic Filling Machines Plastic Tube Filling Machines is suitable for filling...

Makinë mbushëse e ngrohjes me përzierje horizontale

The main technical parameters of Horizontal mixing heating filling machine Gas pressure 0.4NPA-0.6NPA Filling range:5-100ml 10-280ml 20-500ml 100-1000ml 500-2800ml, 1000-5000ml Filling precision ≤± 1% Hopper volume 50L heating temp 0-100°C Filling speed ≤50 times/min Weight 50KG Size 1200mm×300mm×700mm Working way By air compressor Description Pneumatic horizontal mixing thick sauce filling machine with heating function Pneumatic horizontal mixing thick sauce filling...

Semi automatic powder granules bags jars filling racking machine

The main technical parameters of semi automatic tea powder granules packing machine Filling speed :10-25 times / min 600 bags / hour (depending on materials and different aliquots weight) Scope: general particulate material Dimensions: 38 × 32 × 52cm Power supply: 220V ± 10% 50HZ Power: 15W Filling Weight :1G-50G (range of different specifications can be customized) Filling Accuracy :0-0...

Makinë mbushëse kokrrizash me 4 koka gjysmë automatike me sistem ushqimi transportues me kovë

Model No.YX-GP04 Weighter number four Packing specification 5g-2000g Packing speed 1800-2500pcs/hour Accuracy grade ±1% Power and volt AC220V 50Hz 500W Total weight 180kg Overall size 1200*600*900mM Packing container plastic bags, fabric bags, paper bags, wide-mouth bottles, .etc. Description The semi-automatic granule packing machine applies to snack food, hardware, MSG, chicken essence, seeds, pesticide, fertilizer,rice, veterinary medicine, feed premix, additives, detergent...

Makinë automatike për mbushjen dhe mbylljen e kupave

Main technical deta for cups filling sealing machine: output: 3200-4000 cups/hour (special order optional) Film shape:Roll of film or pre-cut film filling range: 1ml--500ml (special order optional) Filling way:Piston type heating power: 5 kw gas consume: 1.2 M3/min voltage: 220V 50HZ size: 3000mm*710mm*1650mm weight: 700kg Optional CIP (clean in place) Self Cleaning System Multiple Cup Size Usage Capping Station Multiple...

Laboratori i vogël i tipit tavoline përdor pajisje sasiore kimike mbushëse të farmacisë

Basic parameter of Oral liquid ampoule bottles vials solution filling machine small tabletop type lab use quantity chemical pharmacy filler equipment: Voltage: 220V Power: 20W Filling volume:0.2-10ml Speed:adjustable up to 40bpm Filling precision:±0.5% Weight:19kg Size:450×430×580mm Applciator:Liquid agent filling chemical solution vials ampoule bottles etc Description The liquid filling machine is designed in the structure of electric cranks as well as...

pajisje mbushëse të lëngshme për çanta pajisje automatike për paketimin e thaseve për mbushjen e lëngjeve me një korsi të vetme

Basic parameter of bags liquid filler equipment Capacity 30-50bags/min Range of measurement 5-350m Bag Size(L)40-150mm (W)40-100mm Sealing type (three/Four/back sides seal ) Power 1.2KW Voltage 22V/50HZ Packing material Paper/the polyethylene,polyester/aluminum foil/polyethylene,nylon/polyethylene,tea filter paper,etc Net weight 200kgs Gross weight 230kgs Overall Dimension (L)750*(W)700*(H)1650mm After Packing (L)850*(W)780*(H)1800mm Description Full-Automatic Liquid Packing Machine for Liquor White Spirit liquid bags form seal equipment automatic...