Makinë mbyllëse

Makinë pneumatike për mbulim parfumi

Makina Pneumatike e Mbulimit të Parfumeve është një lloj makine që përdoret në mbylljen e shisheve të ndryshme të parfumeve. Ai përbëhet nga dy pajisje kryesore: sistemi i mbulimit dhe kontrolli pneumatik. Kjo makinë shërben kompresimin e ajrit si prodhues i energjisë, duke përfituar nga kompresimi i ajrit për të arritur vulosje efikase një herë. Veçori e makinerisë pneumatike gjysmë automatike për shishe qelqi Pamje e bukur dhe strukturë kompakte...

Pajisje gjysmë automatike për mbylljen e kapakëve të makinerisë së kapakëve metalikë

E aplikueshme për: Kapaku i kurorës Lartësia e aplikueshme e shisheve: 60-380 mm Diametri i aplikueshëm i qafës së shisheve: 16-50 mm Tensioni i motorit: 220v (përshtat) Fuqia e motorit: 0.37 kw Kapaciteti i prodhimit: 1200-1500 shishe/orë Madhësia e makinës: 600*900mm kartoni Pesha e makinës: 90 kg Makina e rregullimit të mbulimit do të rregullohet si shishe dhe kapak para dërgesës.

L type sealing shrink packing machine with PLC touch screen controlling system

Specification of YX series POF film rolls L type sealer Shrink Tunnel tray packaging machinery L type sealing part Model No YX-5022 YX-7022 YX-10022 Size Limit 450mm 750mm 950mm Sealing Width 500mm 700mm 1000mm Product Height(Max) 220mm 220mm 220mm Film Width 650mm 850mm 1150mm Power Supply 3kw/1ph/220V 4kw/1ph/220V 6kw/1ph/220V Conveyor speed 10-35meter/min 10-35meter/min 10-35meter/min Capacity(Max) 60P/M 35P/M 25P/M Sealing Method...

Automatic hair condition shampoo bottles plastic containers capping machine

Main Technical Parameters of the hair conditioner bottle capping machine Applicable bottle specification 2-100ML Production capacity 2400-3000pcs/h Power 1.5kw dimensions(mm) 2000*800*1500(L*W*H) Weight 300kg Description The Overview of the hair conditioner bottle capping machine automatic single head capper requipment: 1) The capping machine is designed to achieve the rationalized production objectives. Capping procedure adopts automated control, easy operation, fast production speed...

Makinë mbyllëse e kanaçeve të birrës

Main parameters of tin can sealing machine Capacity:1000—1800can/h Dia. Of can:φ28—φ180mm Height of can:55—200mm Air Pressure:0.6MPa gas consumption: 0.06m³/min Voltage:50HZ,220V or 50HZ,380V Machine size:800 X 550 X 1500mm Weight:100kg Packaging weight :142kg Head speed:900r/min Description Beer tin cans sealing machine container screw capping machine metal drinking bottles capper equipment stainless steel cans sealer capper machinery. Inside cans sealing capper equipment...

Pajisje gjysmë automatike pneumatike me kapak me kapak

Basic parameter of Semi automatic pneumatic cap press capping collaring equipment Working Method: Pneumatic Applicable bottle size: adjustable height 30—300mm Weight: 32kg Machine size: L380×W500×H700 mm Air Pressure?: 0.4-0.6MPa Description Perfume glass bottles caps collar machinery semi automatic pneumatic cap press capping collaring equipment for cosmetic packaging. Collar machinery as a simple solution for semiautomatic collar pressing on pumps. he...

Makinë automatike për mbylljen e fijeve të kavanozëve të kremit

Technical Parameters ofautomatic cream jars thread capping machine Kinds of revolving caps Screw thread revolving cap Capacity 40-60b/min Voltage 3 phase 380V/AC 220 Optional Power 1.2kw Air consume 30L/min Weight 500KG Dimension 2000mm*1300mm*1500mm Description Main Use on automatic cream jars thread capping machine with Robot containers capper equipment automated caps vibrator feeding system. apply to all kinds of cosmetic, medicine,...

Glass jars double heads vacuum capping machine

Description This machine is widely used for glass jar glass bottle with iron cap vacuum capping in food medical chemical industry. The machine applies electrical and pneumatic integration design with simple structure and convenient operation and maintenance.The main pneumatic and electrical components are from world famous brands and guarantee stable and reliable performance.It is maily used in glass bottle glass...

Makinë automatike rrotulluese me kapak me vidë me kapak alumini

Basic parameters of Automatic rotary aluminum caps screw capping machine automatic ROPP aluminum caps capping equipment automatic Supply powder (V/Hz) AC 220/50 380/60 Capacity (m/min) ≧40B/M Cap size (mm) 250-1000 Application Alum-caps Air exhaust from Vacuum pum (m3/h) 5KG Outer dimension(L×W×H)(mm) 2000×1000×2300 N.G (kg) 520 Description Automatic ROPP capping machine for olive bottle with metal caps automatic ROPP capping machine...

Semi automatic desktop crew capping machine

Main technical parameters Power supply: AC220V/50Hz; Power consumption: 60W; Air source pressure: 5-6kg/cm2; Cap diameter: 20-50mm; Bottle height: 50-300mm; Twisting force: 5-20N.m; Percentage of damage: 0.1%; Production capacity: 600-1800 bottle/hour; Machine weight: 35kg; Overall dimension: 620LX560WX770Hmm. Description The desktop screw capping machine is suitable for the cap screwing of different shapes of bottles in the industries of foodstuff, pharmaceuticals, daily...